Ta strona korzysta z plików cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz je w ustawieniach swojej przeglądarki. Rozumiem
Kulki edukacyjne Powiększ

Kulki edukacyjne

Nowy produkt

Kulki edukacyjne rozwijające zmysł dotyku.

Więcej szczegółów

673,00 zł brutto

 • Zabierz kulkę w dłonie i trzymaj tak długo, aż poczujesz jej różne cechy.
  Spróbuj teraz porównać ich różne cechy – wagę, powierzchnię-teksturę, temperaturę, dźwięk (przy odbijaniu, spadaniu). Aby mocniej doświadczyć wszystkich doznań załóż na oczy opaskę lub po prostu zamknij oczy. Dziecko powinno opisać wrażenia i skojarzenia, określić cechy rozwijając w ten sposób słownictwo i wyobraźnię. Inna forma gry – to umieszczenie po jednej z każdego rodzaju kulek w osobnych woreczkach (dziecko ich nie widzi). Dziecko chwyta jedną z pozostałych par kulek i trzymając w ręku ma za zadanie drugą ręką odnaleźć taką samą kulkę w woreczku.

  Rozwijają zmysły, zwłaszcza zmysł dotyku.
  Uwrażliwiają na różnorodność faktur, rozwijają czucie w palcach, zachęcają do samodzielnych działań i zdobywania doświadczeń drogą empiryczną i polisensoryczną.
  Szczególną zaletą tej zabawki jest jej wpływ na rozwój komunikacji werbalnej dzieci – rozwijanie słownictwa, umiejętność wyrażania odczuć i charakterystycznych cech przedmiotów i różnych materiałów oraz ich struktur.
  Ponadto wyzwalają silne pozytywne emocje oraz rozwijają wyobraźnię.
  Kulki mają 4cm średnicy, co jest idealną wielkością dla ręki dziecka i daje komfort psychiczny.

  Zawartość:

  • 7 par identycznych kulek wykonanych z różnych materiałów – drewna, filcu, kamienia, szkła, korka, gumy, metalu
  • drewniana skrzynka

Zobacz też

30 inne produkty w tej samej kategorii: